PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688442}

Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała

The '80s: The Decade That Made Us
7,8 270
ocen
7,8 10 1 270
Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała
powrót do forum serialu Lata 80. Dekada, która nas ukształtowała

Brak Polski

ocenił(a) serial na 7

Oczywiście nic nie było o Polskiej walce z komunizmem, po obejrzeniu można zrozumieć że to Amerykanie obalili komunizm.

ocenił(a) serial na 5
kondziogangsta

Ja się z tobą nie zgadzam! Ja zrozumiałam to tak...".Komunizmu w Europie nie obalili Amerykanie, tylko mieszkańcy NRD, Polski, Rumunii itd. Ale nie dla tego, że pragnęli większej swobody, zniesienia cenzury, wolności zgromadzeń i uniezależnienia się ich krajów od Związku Radzieckiego. Według tego co zrozumiałam z filmu wynika, że Mur Berliński upadł, Solidarność wygrała, Rumuni obalili Ceaucsescu, bo ludzie z bloku wschodniego pragnęli amerykańskiej popkultury i zachodniego stylu życia."

Jak dla mnie pi*rdolenie o Chopinie. Serial OK, ale ta proamerykańska propaganda w tym filmie mnie dobija.

A co ty sądzisz?

ocenił(a) serial na 7
christinearron

Dokument bardzo dobry tylko mnie irytował ten odcinek (Tear Down These Walls) właśnie o proamerykańskiej propagandzie
można zrozumieć że amerykanka co przepłynęła przez ocean spokojny i Niemiec co poleciał do Moskwy to oni byli największymi bohaterami w walce z komunizmem a o Wałęsie ani słowa a mur berliński upadł równo w 90 roku a każda książka historyczna amerykańska podaje lata 80

ocenił(a) serial na 5
kondziogangsta

Mylisz się w 1990 to się połączyły NRD i RFN a mur upadł w 1989.

ocenił(a) serial na 8
kondziogangsta

Bo polska mało kogo obchodzi, najważniejsze że Niemcy się zjednoczyły

baron666

Hamerykański bełkot. Też zrozumiałam to w taki sposób.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones